czwartek, 16 czerwca 2011 r.

Wyjazd do Kazimierza Dolnego i Janowca

14 czerwca młodzież z Klubu „Szansa” w Kowali w ramach Projektu: "Szansa Dla Nas - Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej w Gminie Kowala” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, pojechała na wycieczkę autokarową do Kozłówki, Kazimierza i Janowca.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Zamoyskich w Kozłówce, gdzie mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe wnętrza pałacowe. Innym ciekawym punktem na naszym przystanku było Muzeum Socjalizmu w Kozłówce z ciekawymi zbiorami plakatów, rzeźb i innych przedmiotów z okresu PRL. Następnie udaliśmy się do niezmiernie atrakcyjnego miasta Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Podczas zwiedzania tego malowniczego miejsca widzieliśmy m.in. rynek główny, kościół parafialny ze wspaniałymi renesansowymi wnętrzami oraz zachowane ruiny zamku wraz z wieżą, skąd rozpościera się rozległy widok na dolinę Wisły.

Po sytym obiedzie przepłynęliśmy statkiem do Janowca, gdzie na brzegu czekała już na nas ciuchcia turystyczna, która zawiozła nas wprost do Zamku w Janowcu. Pogoda dopisała, a my już dziś nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki. Tym razem 28 czerwca wybieramy się do Ojcowa i Ogrodzieńca.